Van egy új ötleted és szeretnéd előadni néhány érdeklődő embernek? Meglévő vállalkozásod új tevékenységgel bővül, fejlesztenéd, vagy egy több fős megbeszélést tartanál, de nincs megfelelő helyiséged erre? Esetleg azt szeretnéd, hogy munkatársaidnak egy semleges helyen tartsanak oktatást?
Főzőtanfolyamot indítanál, de nem szeretnéd a saját konyhádban? Továbbképzés, coaching, családállítás, meditáció vagy felvilágosító foglalkozás?
Amennyiben nincs – még – erre megfelelő helyiséged, mert még indulóban van a vállalkozás, vagy nem szeretnéd az otthonodban fogadni az idegeneket, a legjobb megoldás, ha kizárólag a workshop idejére bérelsz egy helyiséget.
A nagyvárosokban egyre jobban terjed a szokás, hogy költséges irodahelyiség fenntartása helyett a vállalkozók alkalom szerint bérelnek irodát vagy egyéb helyiséget kisebb létszámú összejövetel, például workshop tartására.
Korábbi írásunkban részletesen leírtuk az előnyöket ezzel kapcsolatban. A kétszemélyes megbeszéléseken, konzultációkon túl azonban remek lehetőséget jelent ez a kiscsoportos foglalkozások, különböző témájú workshopok számára.
A bérelhető helyszín kiválasztásakor az alábbi 7 szempontot feltétlenül vedd figyelembe:
- a workshop céljának megfelel-e a helyiség felszereltsége, a szükséges egyéb eszközöknek megvan-e a technikai feltétele (pl. nagyméretű képernyő, projektor vászon, főzőlap, padló borítása, székek száma, asztalok stb.)
- a workshop létszámának és jellegének megfelelő nagyságú helyiséget válassz, például ha termékbemutatót szeretnél tartani, számolni kell az eszközök, termékek helyigényével, mindenképp tájékozódj a befogadóképességről
- megfelelő-e a fűtés és hűtés a helyiségben, hiszen a komfortérzeten kívül nehezen tudnak koncentrálni a vendégek/partnerek.
- fontos a workshop helyszín elérése, például szükség lehet-e liftre.
- tekintve hogy a legtöbben autóval közlekednek, mindenképp érdemes a parkolási lehetőségeket megvizsgálni, illetve a tömegközlekedési módozatokat kideríteni, és azt pontosan kommunikálni a workshop résztvevői felé.
- egyéb speciális igényeket (pl. sötétítés, zenelejátszó stb.) mindenképp egyeztetni kell a bérbeadóval, hogy ne a workshop kezdése előtt derüljön ki, hogy például nincs flipchart tábla.
- amennyiben a workshop több órát vesz idénybe, és éppenséggel nem főzőtanfolyam a foglalkozás, gondolni szükséges az étkezésre, érdemes kideríteni milyen lehetőségek adottak a bérelhető helyszínen, vagy a közelben.
Korábbi workshop példák:
Ha azt gondolnád, hogy elvetemült workshop ötlettel állsz elő, mielőtt azt gondolnád, hogy nem kivitelezhető, szemezgess az alábbi példákból, milyen workshopok helyszíne volt az Írisz Szaloniroda:
- tűzzománc készítés workshop
- tésztakészítő tanfolyam
- főző estek
- tudatos mimika – arctorna kurzus
- integrál családállítás
- anyaseb önismereti workshop
- kiskamasz felvilágosító program
- párkapcsolati és szexuális felvilágosító program középiskolásoknak
Workshopot rendszerint délután, illetve hétvégén tartanak az Írisz Szalonirodában, de természetesen hétköznap, klasszikusan munkaidőben is van rá lehetőség. Időpontfoglalásra az alábbi linken van lehetőség, egyéb kérés, kérdés esetén keressen minket az elérhetőségek egyikén.